ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"Özpartamponaj" AJ

UZPN

Oxirgi narx3 272 söm+20,0%21.10.2026 holatiga

Kam likvid: sönggi 3 oyda faqat 13 kun savdo bölgan

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE6,2%2025
ROA4,7%2025
Sof marja5,8%2025
Joriy likvidlik4,53
Qarz / kapital0,31

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201920202022202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)16,313,16,75,85,515,4
Uzoq muddatli investitsiyalar0,20,20,20,20,20,2
Uzoq muddatli aktivlar jami18,313,36,96,05,715,6
Tovar-moddiy zaxiralar1,92,31,21,62,31,7
Debitorlik qarzlari9,913,925,829,130,723,1
Pul mablağlari0,10,71,70,01,00,7
Joriy aktivlar jami12,016,928,630,734,025,4
AKTIVLAR JAMI30,330,235,536,739,741,1
Ustav kapitali0,70,70,70,70,70,7
Taqsimlanmagan foyda1,22,83,02,74,01,9
Xususiy kapital jami18,422,026,027,330,431,3
Uzoq muddatli bank kreditlari0,00,00,00,00,04,1
Uzoq muddatli majburiyatlar jami0,00,00,00,00,04,1
Mol yetkazib beruvçilarga qarz1,61,72,51,10,71,9
Qisqa muddatli bank kreditlari0,00,00,00,01,40,0
Joriy majburiyatlar jami11,98,29,59,49,35,6
Majburiyatlar jami11,98,29,59,49,39,8
PASSIVLAR JAMI30,330,235,536,739,741,1