ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"UzMED-lizing" AJ ILK

UZML

Oxirgi narx37 000 söm-2,6%20.10.2026 holatiga

Kam likvid: sönggi 3 oyda faqat 18 kun savdo bölgan

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE-26,1%2025
ROA-24,6%2025
Sof marja-253,3%2025
Joriy likvidlik16,59
Qarz / kapital0,06

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201820202021202220242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)0,00,00,00,00,00,0
Uzoq muddatli aktivlar jami0,01,41,30,50,60,0
Tovar-moddiy zaxiralar0,50,20,20,20,20,2
Debitorlik qarzlari1,72,01,41,30,60,4
Pul mablağlari0,40,10,10,80,81,1
Joriy aktivlar jami2,62,31,72,31,61,7
AKTIVLAR JAMI3,03,73,02,82,21,7
Ustav kapitali2,02,02,02,02,02,0
Taqsimlanmagan foyda0,70,80,70,5-0,2-0,7
Xususiy kapital jami2,93,13,02,82,11,6
Mol yetkazib beruvçilarga qarz0,00,60,00,00,00,0
Joriy majburiyatlar jami0,10,70,00,00,10,1
Majburiyatlar jami0,10,70,00,00,10,1
PASSIVLAR JAMI3,03,73,02,82,21,7