ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"ÖZTEMIRYOLKONTEYNER" AJ

UTYK

Oxirgi narx465 000 söm-1,1%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE59,8%2025
ROA39,4%2025
Sof marja47,2%2025
Joriy likvidlik1,30
Qarz / kapital0,44

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201920202021202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)30,931,8103113155127
Nomoddiy aktivlar0,40,40,30,20,20,2
Uzoq muddatli investitsiyalar25628332212528,163,4
Uzoq muddatli aktivlar jami290348451268191193
Tovar-moddiy zaxiralar2,63,31,81,93,62,5
Debitorlik qarzlari91,156,510,133656,373,8
Pul mablağlari10920524244,229,151,3
Qisqa muddatli investitsiyalar0,00,00,020,01,60,0
Joriy aktivlar jami20226525440290,6128
AKTIVLAR JAMI493612705670282321
Ustav kapitali3,43,43,43,43,43,4
Taqsimlanmagan foyda30941950752586,9136
Xususiy kapital jami378502595613175223
Uzoq muddatli bank kreditlari45,038,632,10,00,00,0
Uzoq muddatli majburiyatlar jami45,038,632,10,00,00,0
Mol yetkazib beruvçilarga qarz1,02,11,31,81,81,4
Joriy majburiyatlar jami70,271,877,456,610798,1
Majburiyatlar jami11511011056,610798,1
PASSIVLAR JAMI493612705670282321