ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

“Uz-SaeMyung Ko” Özbekiston-Koreya QK AJ

USMK

Sönggi narx maʼlumoti yöq

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE47,5%2026
ROA19,6%2026
Sof marja8,8%2026
Joriy likvidlik1,93
Qarz / kapital1,09

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201820202023202420252026
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)16016816310670,559,4
Nomoddiy aktivlar0,00,01,33,15,13,6
Uzoq muddatli investitsiyalar16,815,513,713,613,014,5
Uzoq muddatli aktivlar jami17719018312795,783,3
Tovar-moddiy zaxiralar91,982,0352405288283
Debitorlik qarzlari48,848,7160137142169
Pul mablağlari9,70,50,30,11,02,5
Qisqa muddatli investitsiyalar1,71,82,67,59,06,4
Joriy aktivlar jami164136539569444464
AKTIVLAR JAMI342327722696540547
Ustav kapitali1,21,21,21,21,21,2
Taqsimlanmagan foyda0,0-104-32,833,959,4107
Xususiy kapital jami34,812,997,0163186262
Uzoq muddatli majburiyatlar jami16,60,027,725,323,944,7
Mol yetkazib beruvçilarga qarz82,269,7115201174167
Qisqa muddatli bank kreditlari65,555,079,174,945,510,0
Joriy majburiyatlar jami290311597508329241
Majburiyatlar jami307314625533353285
PASSIVLAR JAMI342327722696540547

Kompaniya haqida

“Uz-SaeMyung Ko” Özbekiston-Koreya qöşma korxonasi aksiyadorlik jamiyatiga 1996-yilda asos solingan. Korxona öz işlab çiqariş faoliyatini 1998-yildan boşlagan. Korxonaning asosiy faoliyati “UzAvtoMotors” AJ avtomobil zavodida işlab çiqarilayotgan Cobalt, Damas, Labo, Onix va Tracker kabi zamonaviy avtomobillar uçun yoqilği baklari, yirik va kiçik xajmli metall butlovçi qismlari işlab çiqariş, tayyorlaş va yetkazib berişga ixtisoslaşgan

Rahbar: B.Z.Muxiddin