ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"Ohangaron don" AJ

OHDN

Oxirgi narx7 600 söm-2,8%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE6,9%2025
ROA1,9%2025
Sof marja3,9%2025
Joriy likvidlik1,30
Qarz / kapital2,20

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm202020212022202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)22,822,249,539,630,122,1
Uzoq muddatli investitsiyalar2,02,02,02,02,00,7
Uzoq muddatli aktivlar jami25,124,651,541,532,122,8
Tovar-moddiy zaxiralar188207369284149100
Debitorlik qarzlari50,050,457,275,864,980,6
Pul mablağlari1,720,03,01,40,60,1
Qisqa muddatli investitsiyalar0,00,04,20,20,20,2
Joriy aktivlar jami2492824373 651219185
AKTIVLAR JAMI274306488407251208
Ustav kapitali1,91,91,91,91,91,9
Taqsimlanmagan foyda50,661,764,550,949,553,8
Xususiy kapital jami92,112819662,460,865,0
Uzoq muddatli bank kreditlari4,721,913,07,10,00,0
Uzoq muddatli majburiyatlar jami5,122,213,17,20,00,0
Mol yetkazib beruvçilarga qarz11,81,72,63,33,76,7
Qisqa muddatli bank kreditlari5,62,839,10,03,220,2
Joriy majburiyatlar jami176156279337190143
Majburiyatlar jami181178293344190143
PASSIVLAR JAMI274306488407251208