ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"Quvasoycement" AJ

KSCMKSCMP

Oxirgi narx133 999 söm+16,5%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE31,4%2020
ROA28,5%2020
Sof marja20,9%2020
Joriy likvidlik12,20
Qarz / kapital0,04

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201520162017201820202021
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)1241311431982240,0
Uzoq muddatli investitsiyalar0,20,10,10,17,30,0
Uzoq muddatli aktivlar jami1251331452022370,0
Tovar-moddiy zaxiralar18,118,730,347,661,40,0
Debitorlik qarzlari88,861,145,662,91700,0
Pul mablağlari43,649,35,41,71,00,0
Joriy aktivlar jami1521301041362340,0
AKTIVLAR JAMI2772632483384710,0
Ustav kapitali0,60,60,60,60,60,0
Taqsimlanmagan foyda1541331191432870,0
Xususiy kapital jami2142021962814520,0
Uzoq muddatli bank kreditlari0,00,010,79,80,00,0
Uzoq muddatli majburiyatlar jami0,00,010,79,80,00,0
Mol yetkazib beruvçilarga qarz2,12,02,54,510,20,0
Qisqa muddatli bank kreditlari3,713,20,00,00,00,0
Joriy majburiyatlar jami62,760,341,547,619,20,0
Majburiyatlar jami62,760,352,257,419,20,0
PASSIVLAR JAMI2772732483384710,0