ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"JSM" AJ

JASM

Oxirgi narx29 900 söm0,0%21.10.2026 holatiga

Kam likvid: sönggi 3 oyda faqat 10 kun savdo bölgan

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*—
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*—
ROE9,5%2025
ROA2,5%2025
Sof marja4,5%2025
Joriy likvidlik1,28
Qarz / kapital2,11

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm202020212022202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)23,424,320,617,116,111,8
Uzoq muddatli investitsiyalar0,00,00,00,00,00,0
Uzoq muddatli aktivlar jami24,124,620,617,116,111,8
Tovar-moddiy zaxiralar8,79,811,436,632,334,0
Debitorlik qarzlari75,592,787,665,260,733,4
Pul mablağlari5,00,60,32,80,09,1
Qisqa muddatli investitsiyalar0,00,31,00,90,50,5
Joriy aktivlar jami89,210310112296,977,0
AKTIVLAR JAMI11312812213911388,8
Ustav kapitali1,61,61,61,61,61,6
Taqsimlanmagan foyda1,81,7-7,5-18,0-19,8-15,6
Xususiy kapital jami42,644,236,726,224,428,6
Uzoq muddatli bank kreditlari0,00,00,00,00,00,1
Uzoq muddatli majburiyatlar jami0,00,00,00,00,00,1
Mol yetkazib beruvçilarga qarz52,378,370,210780,547,7
Joriy majburiyatlar jami70,883,884,911388,560,1
Majburiyatlar jami70,883,884,911388,560,3
PASSIVLAR JAMI11312812213911388,8