ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"DORI-DARMON" AK

DORI

Oxirgi narx4 600 söm-0,4%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*106,1 mlrd söm
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*0,68
ROE-23,4%2025
ROA-8,3%2025
Sof marja-35,3%2025
Joriy likvidlik4,23
Qarz / kapital1,80

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm202020212022202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)60,158,151,545,580,536,9
Uzoq muddatli investitsiyalar10296,210210290,8102
Uzoq muddatli aktivlar jami162154154148172139
Tovar-moddiy zaxiralar11247,839,657,156,061,3
Debitorlik qarzlari75,1115106220202219
Pul mablağlari1,52,43,81,23,78,9
Qisqa muddatli investitsiyalar1,41,40,90,60,08,9
Joriy aktivlar jami190166182293268298
AKTIVLAR JAMI352321335441439437
Ustav kapitali86,386,386,386,386,399,2
Taqsimlanmagan foyda-2,727,335,343,530,92,5
Xususiy kapital jami123154161169156156
Uzoq muddatli bank kreditlari0,00,00,0121104111
Uzoq muddatli majburiyatlar jami15010062,9221228210
Mol yetkazib beruvçilarga qarz19,330,932,232,329,144,0
Qisqa muddatli bank kreditlari0,026,664,20,010,20,0
Joriy majburiyatlar jami79,267,011150,554,970,5
Majburiyatlar jami229167174272283281
PASSIVLAR JAMI352321335441439437