ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"Çilonzor buyum savdo kompleksi" AJ

CBSK

Oxirgi narx3,83 söm+0,5%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*336,6 mlrd söm
F/D (P/E)*8,1
B/K (P/B)*1,82
ROE25,1%2025
ROA23,2%2025
Sof marja43,9%2025
Joriy likvidlik4,19
Qarz / kapital0,09

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm202020212022202320242025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)60,778,1123143130121
Uzoq muddatli investitsiyalar0,00,00,00,00,00,0
Uzoq muddatli aktivlar jami68,483,8135143132129
Tovar-moddiy zaxiralar0,20,70,30,20,32,1
Debitorlik qarzlari4,510,614,012,110,633,2
Pul mablağlari4,20,90,31,52,10,2
Qisqa muddatli investitsiyalar0,00,00,00,010,031,4
Joriy aktivlar jami2,612,314,613,825,873,0
AKTIVLAR JAMI77,396,1150156158202
Ustav kapitali29,329,343,943,943,987,9
Taqsimlanmagan foyda13,125,634,854,465,758,7
Xususiy kapital jami69,688,8114135148185
Mol yetkazib beruvçilarga qarz0,00,20,20,90,72,2
Qisqa muddatli bank kreditlari3,22,08,93,70,00,0
Joriy majburiyatlar jami7,77,335,621,510,117,4
Majburiyatlar jami7,77,335,621,510,117,4
PASSIVLAR JAMI77,396,1150156158202

Kompaniya haqida

1. Uzbekiston Respublikasi Davlat mulk kumitasi Toşkent şaxar boşkarmasining 1996 yil 23 maydagi 197-PP-R-sonli farmoyişiga asosan, «Buyum va transport vositalari bozori» negizida «Otçopar buyum bozori» OAJ taşkil topgan.1.1. Uzbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2003 yil 23 yanvardagi 40-sonli karoriga asosan «Çilonzor buyum bozori» OAJ faoliyati taşkil etgan.

Rahbar: Azimov Telman Sunnatoviç