ALHARITM Bozor

Kompaniyalar / Kompaniyalar

"Bekobodsement" AJ

BECMBECMP

Oxirgi narx15 000 söm0,0%23.10.2026 holatiga

Narx tarixi

Asosiy körsatkiçlar

Bozor qiymati*102,7 mlrd söm
F/D (P/E)*—
B/K (P/B)*0,17
ROE-8,5%2025
ROA-6,9%2025
Sof marja-12,0%2025
Joriy likvidlik2,92
Qarz / kapital0,23

* Bozor qiymati va unga boğliq F/D, B/K taxminiy: aksiyalar soni ustav kapitali ÷ nominal qiymat deb hisoblangan.

Tuşum va sof foyda

Rentabellik (ROE va ROA)

Moliyaviy hisobotlar

mlrd söm201620172018202020222025
Asosiy vositalar (qoldiq qiymat)161159223228211243
Nomoddiy aktivlar0,00,00,00,00,00,3
Uzoq muddatli investitsiyalar1,41,50,50,40,4105
Uzoq muddatli aktivlar jami166176226327216451
Tovar-moddiy zaxiralar73,774,810294,9222194
Debitorlik qarzlari19,316,823,852,058,793,3
Pul mablağlari7,14,07,97,22,20,7
Qisqa muddatli investitsiyalar1,30,00,115,935,52,2
Joriy aktivlar jami108102135182330312
AKTIVLAR JAMI274278361509546763
Ustav kapitali0,70,70,70,70,70,7
Taqsimlanmagan foyda118119151241273455
Xususiy kapital jami181197285410441621
Uzoq muddatli bank kreditlari0,013,713,273,869,00,0
Uzoq muddatli majburiyatlar jami41,914,113,773,869,034,6
Mol yetkazib beruvçilarga qarz6,27,17,75,019,179,9
Qisqa muddatli bank kreditlari14,625,728,70,00,00,0
Joriy majburiyatlar jami50,866,462,625,235,7107
Majburiyatlar jami92,780,576,398,9105141
PASSIVLAR JAMI274278361509546763